W Beskidach nie można się nudzić. To góry, w których można spędzić wiele dni bo atrakcji tu nie brakuje. W Beskidzie Śląskim gęsta sieć szlaków turystycznych zaprowadzi nas na najpiękniejsze widokowo szczyty i do licznych schronisk. Beskid Żywiecki słynie z pięknych widokowych hal, będących pamiątką po pasterstwie, a jego największą atrakcją jest „Królowa Beskidów” – Babia Góra. Wędrując leśnymi szlakami Beskidu Małego znajdziemy ciszę i spokój. Beskid Makowski, choć często omijany przez turystów, odwdzięczy się nam zaskakującymi, pięknymi widokami. Za to w Beskidzie Wyspowym każdy będzie mógł sprawdzić swą kondycję na najbardziej stromych beskidzkich szlakach.

Beskidy to nie tylko góry. W ich skład wchodzi również Kotlina Żywiecka, której atrakcjami są Jezioro Żywieckie, zabytki Żywca i wyrastające na największą atrakcję turystyczną – muzeum żywieckiego browaru. Nieco odmienna jest specyfika Orawy. W tej nieco sennej krainie warto zobaczyć Orawski Park Etnograficzny.

Z Beskidami kojarzą nam się również miasta. Będąc w tych stronach warto odwiedzić, nie tylko te, które położone są w górach, lecz również miasta będące na ich pograniczu. Wart zwiedzenia jest Cieszyn jak i położony nieopodal Skoczów. Mnogością zabytków przyciągnie nas Bielsko-Biała, Wadowice – śladami Karola Wojtyły, a Kalwaria Zebrzydowska – Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym.


Co proponujemy zobaczyć w Beskidach? Przykładowa oferta wycieczek górskich, miejskich, objazdowych i po ścieżkach dydaktycznych w gminie Stryszawa znajduje się w rozwinięciu zakładki "Oferta".