Proponowane przez nas wycieczki wbrew nazwie nie są typowymi wycieczkami miejskimi. Chcemy w nich pokazać nie tylko zabytki czy inne atrakcje danego miasta, lecz również atrakcje znajdujące się w okolicy. Stąd też w każdej z ofert jest coś z gór i coś z wycieczki objazdowej.

Przykładowe wycieczki jednodniowe:

Muzeum Browaru „Żywiec” i góra Żar

Opis: Wycieczka obejmuje dwie atrakcje beskidzkie - zwiedzanie Muzeum Browaru „Żywiec” połączone z degustacją piwa oraz jeden z najciekawszych beskidzkich szczytów – górę Żar.
Ramowy program: Zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec i degustacja piwa (możliwe również zwiedzanie linii produkcyjnych), przejazd wzdłuż Jeziora Żywieckiego do Międzybrodzia Żywieckiego, wyjazd kolejką linowo-terenową na górę Żar, panorama Beskidów ze szczytu, górny zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej „Porąbka-Żar”, przejście szlakiem turystycznym na Kiczerę i zejście do Międzybrodzia Żywieckiego.


Muzeum Browaru „Żywiec”, góra Grojec i Żywiec

Opis: Wycieczka obejmuje atrakcje miasta Żywca – zwiedzanie Muzeum Browaru „Żywiec” połączone z degustacją piwa, spacer na górę Grojec i zwiedzanie miasta.
Ramowy program: Zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec i degustacja piwa (możliwe również zwiedzanie linii produkcyjnych), spacer na górę Grojec, panorama miasta, Kotliny Żywieckiej i Beskidów, zejście do miasta i zwiedzanie: park, Domek Chiński, Pałac Habsburgów, Zamek Komorowskich, rynek.


Lanckorona i Kalwaria Zebrzydowska

Opis: Wycieczka obejmuje dwie perełki architektury na pograniczu Beskidu Średniego i Pogórza Wielickiego – Lanckoronę i Kalwarię Zebrzydowską.
Ramowy program: Zwiedzanie rynku w Lanckoronie z zabytkową drewnianą zabudową, spacer na górę zamkową, zwiedzanie ruin zamku Kazimierza Wielkiego, przejazd (lub przejście piesze) do Kalwarii Zebrzydowskiej, zwiedzanie Bazyliki MB Anielskiej, przejście Dróżkami Kalwaryjskimi (możliwy również spacer do pozostałości po zamku Skrzyńskich na górze Żar).


Sucha Beskidzka, Stryszawa i Lachowice

Opis: Wycieczka obejmuje zwiedzanie atrakcji kulturowych Suchej Beskidzkiej, Stryszawy i Lachowic
Ramowy program: Zwiedzanie Suchej Beskidzkiej: Zespół Klasztorno-Kościelny, Karczma Rzym, Zamek Komorowskich, park zamkowy, spacer na górę Jasień, przejazd do Stryszawy, zwiedzanie muzeum zabawki ludowej, przejazd do Lachowic, zwiedzanie drewnianego kościoła p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła.