Przykładowe wycieczki jednodniowe:

Babia Góra (1725 m n.p.m.)

Opis: wycieczka obejmuje zdobycie Babiej Góry – najwyższego szczytu polskich Beskidów. Trasa prowadzi widokowymi szlakami i daje możliwość poznania wszystkich pięter roślinnych występujących w polskich górach.
Ramowy program: Przejazd na przełęcz Krowiarki, wyjście na szlak: Górny Płaj, Marków Stawek, Perć Przyrodników, Sokolica, Kępa, Gówniak, Diablak – najwyższy wierzchołek masywu Babiej Góry, Kościółki, przełęcz Brona, Markowe Szczawiny – schronisko PTTK (przerwa na dłuższy posiłek), zejście do Zawoi Markowej, wyjazd.


Jałowiec (1111 m n.p.m.)

Opis: wycieczka obejmuje zdobycie najwyższego szczytu Pasma Jałowieckiego w Beskidzie Żywieckim. Szczytowa Hala Trzebuńska słynie z pięknego widoku na Beskidy, Tatry, a nawet Małą Fatrę…
Ramowy program: Na szczyt Jałowca można wyjść znakowanymi szlakami z Koszarawy, Lachowic, Stryszawy i Zawoi. W programie wyjście z jednej z czterech miejscowości i przejście do innej, bądź pętla (powrót do tej samej miejscowości innym szlakiem).


Leskowiec (922 m n.p.m.) i Groń Jana Pawła II (890 m n.p.m.)

Opis: wycieczka obejmuje zdobycie dwóch położonych w niewielkiej odległości szczytów w Beskidzie Małym. Znane są one z pięknych widoków nie tylko na góry lecz również na Górny Śląsk i Kraków, a także z chętnie odwiedzanego schroniska PTTK. Od kilkunastu lat szczyty te kojarzą się również z osobą papieża Jana Pawła II – na Groniu znajduje się kaplica poświęcona temu wielkiemu Polakowi.
Ramowy program: Na oba szczyty dojść można wieloma szlakami, my proponujemy wyjście z Koconia (przez Łamaną Skałę), Targoszowa, Krzeszowa, Tarnawy Górnej lub Śleszowic. Powrót do jednej z tych miejscowości, przy czym w przypadku Targoszowa lub Krzeszowa istnieje możliwość zapętlenia wycieczki. Na Leskowcu w schronisku PTTK przerwa na posiłek.